چسب فوم آکوستیک ( چطور آکوستیک را بچسبانیم ؟ )

چسب فوم آکوستیک ، چسب مخصوص نصب فوم آکوستیک

فوم های آکوستیک دسته ای از عایق ها و آکوستیک هستند که معمولا یا نقش عایق صوتی ، یا نقش جاذب صوت  و یا نقش پخشایشگر  صوت ( دیفیوزر ) را برعهده دارند. بسته به این نقش، نوع متریال مورد استفاده در پنل آکوستیک می تواند متفاوت باشد. البته باید دقت داشت که معمولا فوم آکوستیک در بازار ایران به فوم های پلی یورتان یا همان ابر های آکوستیک نظیر فوم تخم مرغی و فوم هرمی ، فوم آکوستیک فلکسی پارت  و… اطلاق می شود. ولی برخی از انواع پنل از جنس پلی یورتان نیستند و از سایر مواد نظیر یونولیت ، چوب و سایر انواع فوم تولید می شوند. در نتیجه نوع و چسب مورد استفاده بسته به نوع پنل باید مورد استفاده باشد . به عنوان مثال دیفیوزر یونولیتی را نمی توان با چسب های حلال نفتی ( نظیر چسب ها همه کاره نظیر پاتکس ، بل و… ) نصب نمود. این در حالی است که پنل ها ابری نظیر فوم شانه تخم مرغی با این چسب های صنعتی معمولا سازگاری داد. 

 

“این یک مقاله آموزشی از سلسه مقالات وبلاگ پارت فوم می باشد. برای مشاوره ، سفارش و خرید  چسب فوم آکوستیک و سایر محصولات آکوستیک پارت فوم  شما می توانید : از طریق لینک خرید محصول  ما قدام فرمایید همچنین برای مشاهده کلیه محصولات ما شما می توانید از وب سایت پارت فوم  بازدید نمایید. به علاوه با تماس با شماره تلفن ۰۲۱۷۷۵۲۱۹۹۷ و یا واتساپ ۰۹۰۲۶۶۶۶۱۳۱ می توانید اقدام به مشاوره و ثبت سفارش نمایید.  “

همچنین باید دانشت به طور کلی در بازار ایران تا کنون  چسبی به نام چسب فوم آکوستیک وجود نداشته  و باتوجه به مواردی نظیر نوع فوم آکوستیک ، زیرسازی پنل آکوستیک و هدف استفاده از پنل آکوستیک ،چسب مخصوص نصب فوم آکوستیک می تواند متفاوت باشد.

در ادامه سعی می نمایم به تعدادی از معروفترین و مناسبترین این چسب ها که توسط پارت فوم ارایه می شود اشاره نماییم:

۱. چسب پاتکس قوطی ( Premium)

چسب فوم آکوستیک ، پاتکس ، فوم آکوستیک را با چی بچسبانیم

چسب پاتکس یک نوع چسب همه کاره قدرتمند محصول شرکت هنکل می باشد. این چسب معمولا برای چسباندن انوع مواد از جمله فوم آکوستیک ابری (نظیر فوم شانه تخم مرغی) قابل استفاده است. البته باید دقت داشت که اگر زیر سازی فضای ما از جنس یونولیت می باشد و یا هدف چسباندن دیفیوزر آکوستیک یونولیتی می باشد این چسب تحت هیچ عنوان نباید استفاده شود، چون سریعا یونولیت را آب می نماید. چسب پاتکس معمولا زمانی قابل توصیه است که نیاز به یک چسب بسیار قدرتمند و قوی برای چسباندن فوم آکوستیک داشته باشیم. به عنوان مثال زمانی که زیر سازی فوم آکوستیک فوم پلی اتیلن می باشد. با توجه به اینکه فوم پلی اتیلن بسیار بد چسب است این چسب تا حدی می تواند بهتر از سایر چسب ها عمل نماید. شما می توانید چسب پاتکس قوطی را از فروشگاه پارت فوم به صورت تلفنی و یا حضوری تهیه نمایید.

۲. چسب بل صنعتی

چسب فوم تخم مرغی ، چسب آکوستیک ، چسب فوم آکوستیک

چسب صنعتی بل یکی از چسب های همه کاره مرغوب در بازار است. این چسب نیز برای چسباندن انواع مواد از جمله فوم آکوستیک از جنس ابر و اسفنج ( فوم شانه تخم مرغی ، فوم هرمی ، فوم آکوستیک لاین و…) قابل استفاده است. البته باید دقت داشت این چسب نیز برای یونولیت و همچنین پنل های آکوستیک ساخته شده از یونولیت قابل توصیه نیست ، چراکه سریعا یونولیت را آب می نمایید. ویژگی بارز این چسب کارایی بالا و قیمت مناسب آن است. شما می توانید این چسب را از فروشگاه پارت فوم به صورت تلفنی و یا حضوری تهیه نمایید.

خرید فوم آکوستیک ، قوم ، یونولیت ، عایق در سرتاسر ایران

 

۳. چسب اسپری تک گل

چسب اسپری یک چسب تک جزیی است که می توان برای چسباندن مواد مختلفی از آن استفاده کرد. از جمله این مواد می توان به انواع فوم آکوستیک اشاره نمود. البته باید دقت نمود این چسب برای یونولیت و پنل های آکوستیک یونولیتی مناسب نیست. مزیت چسب اسپری به سایر چسب ها سرعت در بهره گیری از آن است به طوری که با استفاده از چسب اسپری می توان پنل آکوستیک را بسیار سریع نصب نمود. البته معمولا استفاده از چسب اسپری برای چسباند به صورت کوتاه مدت توصیه می شود و برای چسباندن به صورت دایمی چسب های پاتکس و بل توصیه می شود. شما می توانید این چسب را از فروشگاه پارت فوم به صورت تلفنی و یا حضوری تهیه نمایید.

“این یک مقاله آموزشی از سلسه مقالات وبلاگ پارت فوم می باشد. برای مشاوره ، سفارش و خرید  چسب فوم آکوستیک و سایر محصولات آکوستیک پارت فوم  شما می توانید : از طریق لینک خرید محصول  ما قدام فرمایید همچنین برای مشاهده کلیه محصولات ما شما می توانید از وب سایت پارت فوم  بازدید نمایید. به علاوه با تماس با شماره تلفن ۰۲۱۷۷۵۲۱۹۹۷ و یا واتساپ ۰۹۰۲۶۶۶۶۱۳۱ می توانید اقدام به مشاوره و ثبت سفارش نمایید.  “

۴. چسب آکواریوم ماهی سیستا ( Sista Silicone Aquarium)

چسب آکواریوم سیستا که به نام چسب سیستا ماهی نیز شناخته می شود یک چسب قدرتمند ساخت شرکت هنکل است که معمولا برای ساخت آکواریوم ، نصب شیشه و… استفاده دارد. ولی نکته ای که موجب شده است این چسب را به عنوان چسب فوم آکوستیک رده بندی نمایم عدم ایجاد خورندگی این چسب بر روی یونولیت است. به همین دلیل زمانی که زیر سازی فوم آکوستیک ما از جنس یونولیت است و یا زمانی که می خواهیم دیفیوزر یونولیتی را بچسبانیم این چسب قابل توصیه است. آکواریوم سیستا دارای قدرت چسبندگی بسیار بالایی برای یونولیت و برای ابر آکوستیک ( نظیر فوم تخم مرغی) است. البته باید دقت داشت گیرایش نهایی این چسب مقداری از سایر چسب ها زمان برتر است. شما می توانید این چسب در فروشگاه پارت فوم عرضه می گردد.

۵. چسب فوم UHU

چسب فوم UHU یکی از چسب های قدرتمند برای چسباندن انواع فوم به ویژه یونولیت است. البته کاربرد اصلی این فوم در ساخت ماکت و کاردستی یونولیتی است ولی با توجه به اینکه UHU فوم بر روی یونولیت خورندگی ندارد برای چسباندن دیفیوزر یونولیتی یا سایر پنل های آکوستیک از جنس یونولیت نیز قابل توصیه می باشد. چسب uhu فوم توسط فروشگاه پارت فوم عرضه می گردد.

۶. چسب فوم آهو

چسب آهو مناسب برای چسباندن پنل آکوستیک یونولیتی و فوم آکوستیک ، چسباندن آکوستیک چطور فوم تخم مرغی را بچسبانیم

غفاری یک برند معروف است و یکی از شرکت های به نام سازنده چسب در ایران می باشد. یکی از محصولات تخصصی این شرکت چسب آهو است که در ایران به نام چسب یونولیت شناخته می شود. این چسب با توجه به اینکه فاقد هرگونه حلال نفتی است برای چسباندن پنل های آکوستیک یونولیتی از جمله دیفیوزر اسکای لاین یونولیتی قابل توصیه است. این چسب قابلیت چسباندن فوم های آکوستیک نظیر فوم شانه تخم مرغی و هرمی و فلکسی را به یونولیت نیز دارد. شما می توانید این چسب را از فروشگاه پارت فوم به صورت تلفنی و یا حضوری تهیه نمایید.

مشاوره و خرید محصول

به منظور سهولت مشتریان عزیز کلیه این محصولات توسط فروشگاه پارت فوم ارایه می گردد. برای تهیه این محصولات می توانید از طرق زیر اقدام فرمایید:

سفارش تلفنی: ۰۲۱۷۷۵۲۱۹۹۷ -۰۲۱۷۷۶۳۵۴۱۰

خرید حضوری: با مراجعه به فروشگاه پارت فوم به آدرس تهران خیابان شریعتی بین سمیه و طالقانی روبروی بیمارستان پاسارگاد پلاک ۱۴۳

خواهشمند است دقت فرمایید ساعت پاسخگویی و خدمات پارت فوم بین ساعات ۱۰ صبح الی ۱۷:۳۰ بعد از ظهر می باشد و پارت فوم خارج از این ساعات هیچگونه پاسخگویی و خدماتی ندارد.

شما می توانید سوالات خود را از طریق بخش نظرات این صفحه با کارشناسان ما مطرح فرمایید و یا به صورت تلفنی تماس برقرار نمایید.

خواهشمند است پرسش و نظرات خود را به فارسی تایپ فرمایید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

54 Replies to “چسب فوم آکوستیک ( چطور آکوستیک را بچسبانیم ؟ )”

 1. سلام
  میخوام فوم برد نرم با ضخامت ۱ سانت رو بچسبونم روی بوم از چه چسبی استفاده کنم ؟

  • سلا بستگی به جنس فوم برد دارد ولی معمولا چسب هایی بدون حلال مثل چسب آهو یا انواع مشابه می توانند خوب باشند. البته از هر نوع چسبی استفاده می کنید قبلش تست کنید.

 2. سلام روزتون بخیر
  لطفا بفرمایید برای چسباندن فوم پلی‌اتیلن ورقه ای به هم کدام چسب مناسب است
  با تشکر

  • سلام به طور کلی فوم پلی اتیلن دارای چسبندگی ضعیفی است ( به خاطر سطح چرب روی سطح آن ) و به طور کلی هر چسبی را استفاده کنید معمولا بعد از چند وقت رها می شود. البته در این میان چسب پاتکس می تواند تا حدی موثرتر باشد.

 3. با سلام وقت بخیر ، با توجه به اینکه اتاق مورد نظر من با رنگ روغن نقاشی شده است برای چسباندن ابرهای شانه تخم مرغی از چسب های دوطرفه استفاده کردم ولی برای سقف جوابگو نیست و میریزند.
  باید از چه چسبی برای سقف استفاده کنم ؟

  • سلام متاسفانه چسب های دو طرفه برای این فوم ها یآکوستیک معمولا پاسخگو نیستند و معمولا از چسب ها دایمی مثل چسب پاتکس باید استفاده کنید که اون هم به رنگ دیوار صدمه می زند ، راهکار دیگر هم استفاده از میخ و واشر هست اگر نخواهید از چسب استفاده کنید

   • سلام
    برای چسباندن ابر نوری(الیاف ویسکوز) به پارچه از چه نوع چسبی باید استفاده کنم؟

  • سلام میتونید پشت پنل مقوا بزنید (با همین چسب ها یا منگنه و…) بعد مقوا رو با چسب دو طرفه به پنل دیوار بچسبونید

   • سلام گاهی اوقات از این تکنیک ها اینگونه نیز استفاده می کنند ولی بستگی به نوع و وزن پنل آکوستیک داره

 4. برای چسباندن فوم‌ تخم مرغی روی شیشه از چی استفاده کنیم که هم خوب بچسبه هم شیشه رو خراب نکنه که بشه بعدا کندش ..
  لطفا جواب بدید خیلی کارم گیره اینه .

  ممنون

  • سلام اصولا چسب ها اکثرا طوری هستند که بعد از نصب و استفاده جای آن ها می ماند و این خاصیت چسب هست ولی چسب سیلیکون شفاف سیستا اگر استفاده کنید چون چسب شفاف هست جای آن کمتر خواهد ماند و ممکن است شاید بتوانید آثار آن ها کم رنگ یا پاک کنید بعد از کندن فوم آکوستیک.

 5. سلام من‌ میخوام ابر شانه تخم مرغی رو روی شیشه بچسبونم . از چه چسبی میتونم استفاده کنم ..

  باتشکر از سایت عالیتون 🙏🏼⚘

  • سلام ، پاسخ شما داده شد. لطفا سوالات را یکبار بپرسید و خیالتون راحت باشد که حتمابه شما پاسخ داده می شود. علت زمانبر بودن این است که سوال به کارشناس مربوطه ارجاع می شود و در اسرع وقت که از کارشناس پاسخ دریافت شد در اینجا به شما پاسخ داده می شود.

 6. سلام. وتتون بخیر برای چسباندن فوم شانه تخم مرغی به دیوار کناف چه چسبی پیشنهاد میکنید؟

 7. سلام
  چه چسبی پیشنهاد میکنید؟
  میخوام فوم شونه تخم مرغی رو به فوم پلی اتیلن بچسبونم
  و نهایتا از سمت پلی اتیلن به دیوار بچسبانم؟
  دو نوع چسب لازم دارم ؟؟؟
  پیشنهاد تون رو از بین چسبهای موجود خودتون بدید اگر ممکن هست ک سفارش بدم

  • سلام برای فوم تخم مرغی معمولا چسب پاتکس جواب میده ولی فوم پلی اتیلن کمی بدچسب هست ولی اون هم معمولا همون چسب پاتکس از ما میبرند

 8. سلام من فوم اکلیلی دارم در سایز ۴۰در۶۰ میخواستم پشت چسب دار کنم.میتونید راهنمایی کنید

 9. سلام برای چسباندن دو لایه نمد نسوز گرماژ ۵۰۰ و ۳۰۰ که انعطاف خودشو از دست نده از چه چسبی میتونم استفاده کنم؟ البته بعد چسباندن قراره در دمای ۸۰درجه کارکنه نمیخوام چسب وابره

  • سلام ، ما فقط در مورد چسب محصولات خودمون ( فوم عا ، نمد ریسایکل ، الاستومری ، فوم شانه تخم مرغی و… ) اطلاعات داریم و در مورد چسب محصولات خارج از محصولات خودمون اطلاعاتی نداریم

 10. سلام من میخوام ۱۱ تا فوم آکوستیک ۱ در ۲ رو روی یونولیت بچسبونم چند تا چسب سیستا نیاز داره؟

  • سلام بستگی دارد نحوه چسب زدن چطور باشد ( چسب به صورت نقطه ای بزنید یا خطی یا روش دیگر ) ولی بسته به نحوه زدن بین ۲ تا ۱۰ عدد معمولا لازم دارد.

 11. آدرسی که بتوان این چسب ها را در اهواز تهیه کنیم لطف بفرمائید

  • ما در هیچ شهری بجز تهران فروشگاه یا نمایندگی نداریم ولی چسب های فوم را اگر لازم داشته باشید از طریق باربری یا تیپاکس ارسال می کنیم.

 12. سلام
  من از فوم برای مدلسازی استفاده میکنم. برای افزایش پوشش سطحی فوم از چه ماده ای استفاده کنم. هر نوع ماده نفتی باعث خوردگی و آب شدن فوم میشود.
  تشکر از راهنمایی شما

  • سلام این موراد سطح فوم شما را اگر از جنس پلی استایرن انبساطی است نمی خورد: چسب یونولیت آهو ، اسپری فوم پلی یورتان سیستا ، چسب آکواریوم سیستا و چسب چوب شمال ، ولی این که کدام مورد مناسب کار شما است شما باید امتحان کنید و تشخیص دهید

 13. سلام وقت شما بخیر .برای چسباندن فوم باند ضبط از کدام نوع از این چسب ها میشه استفاده کرد. ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  • بستگی به جنس فوم دارد. مثلا اگر جنس فوم باند اسفنج یا هم جنس همین ابر های آکوستیک باشد چسب پاتکس می تواند مناسب باشد ولی اگر از فوم هایی باشد که دچار خورندگی می شوند باید از چسب هایی نظیر بایسون فوم و یا آکواریوم سیستا استفاده کنید

 14. سلام من فوم شانه تخم مرغی رو می‌خوام روی کاشی بچسبونم چه چسبی مناسبه؟

 15. عرض سلام ودرود،اگر من بخواهم دو عدد ابر فوم سرد را به همدیگر بصورت محکم و دائمی بچسبابم از کدام چسب بهتر است استفاده کنم ممنون میشم اگر راهنمائی کنید،باسپاس

 16. سلام وقت بخیر
  پیشنهاد شما برای چسباندن ، فومهای رولی (ضخامت ۲ سانت) به سقف گچی چیست؟
  برای عایق حرارتی

 17. سلام خسته نباشید
  ببخشید من میخواستم فوک اکوستیک شونه تخم مرغی رو برای پشت در بچسبونم، نمیخوام در اسیب ببینه و موقتا میخوام چسبیده بشه؛ پیشنهادتون برای چسب چیه ؟
  خیلی ممنون

  • سلام ، برای صداگیری درب باید از یک لایه عایق سلول باز و یک لایه سلول بسته استفاده کنید تا صدا تا حدی کم شود مثلا یک لایه فوم تخم مرغی آکوستیک و یک لایه فوم الاستومری ولی برای نصب باید یا از چسب و یا میخ واشر استفاده کنید. که مسلما هر دو روش به درب صدمه می زند.

 18. سلام و وقت بخیر
  من می خوام فوم رولی پلی اتیلن رو روی دیواره ای که عایق ایزوگام شده بچسبونم. پیشنهادی شما کدوم چسب هستش؟ ممنونم.

  • سلام ، فوم پلی اتیلن به خاطر نوع جنس خود کمی بد چسب هست . ولی معمولا چسب پاتکس بهتر از چسب ها دیگر آنرا می چسباند .

 19. سلام وقت بخیر
  من برای اسفنج گل آرایی چسبی میخوام که اسفنج خشک رو روی سطح پلاستیکی یا تخته سه لا بچسبونم و بعد از خیس شدن اسفنج جدا نشه
  میخواستم بدونم شما برای من پیشنهادی دارید
  با تشکر

  • سلام ، سوال شما خیلی تخصصی است و برای پاسخ به آن باید کسی قبلا تجربه این کار را داشته باشد. که متاسفانه ما تجربه ای در مورد اینگونه چسباندن نداریم . به نظرم باید چند مورد از چسب ها ذکر شده در این مقاله را تست کنید تا ببینید کدام چسب مناسب است.

   • من میخوام فوم عایق صدا رو به پلاستیک بچسبونم از چه چسبی استفاده کنم؟ فوری لطفا🙏🙏

    • سلام ، بستگی به نوع فوم داره که چه نوع فومی هست. مثلا اگر یونولیت باشد خوب هر چسبی برای آن مناسب نیست یا اگر پلی اتیلن هست چسب خیلی قوی لازم دارید. برای مشاوره می توانید به صورت تلفنی تماس بگیرید

 20. سلام برای چسباندن دو قطعه ابر به همدیگه و چسباندن مقوا روی ابر از کدام چسب میشه استفاده کرد؟

  • بستگی به نوع کاربرتیون دارد ولی با چسب بل یا پاتکس و یا حتی چسب آکواریوم می توانید دو قطعه ابر را به هم بچسبانید.

 21. سلام ببخشید چسبی می‌خوام که بعد از خشک شدن یک لایه جامد بیرنگ بشه که بتوانیم اون چسب جامد شده را به جای دیگه بچسبونیم

 22. سلام برای نصب فوم فلکسی زیر سقف شیب دار از جنس طلق دوجداره پلی کربنات از کدام چسب استفاده کنم ، با چسب اسپری چسباندیم آفتاب که روی آن تابید فوم ها کنده شدند . باتشکر از راهنمایی

  • سلام منظورتون از فوم فلکسی چیست؟ فوم آکوستیک فلکسی پارت یا فوم الاستومری؟
   معمولا چسب ها اسپری طول مدت نگهداریشون کمه و بعد از یک سال ممکنه جدا بشوند به خصوص اگر کم چسب زدید یا اگر از برندها متفرقه استفاده کردید یا اگر به دو سطح چسب نزنید. البته به هر حال از هر چسبی هم استفاده کنید تابش مستقیم آفتاب به مرور زمان از قدرت چسب کم می کند.
   اگر چسبی با قدرت چسباندن بیشتر بخواهید چسب پاتکس را برای فوم آکوستیک توصیه می کنیم. به شرط آنکه از دستور العمل روی چسب به صورت صحیح پیروی کنید.

 23. الان من برای چسباندن فوم شانه تخم مرغی به دیوار از کدام این چسب ها استفاده کنم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*