آکوستیک ، صداگیر و عایق صوتی خودرو ( انواع دمپینگ ، نمد خودرویی ، ابر صداگیری خودرو ، عایق کف ماشین)

آکوستیک خودرو ، آکوستیک ماشین ، عایق صوتی ماشین ، دمپینگ ، دمپینگ اس تی پی ، دمپینگ بلاک سیلور ، دمپینگ بلاک گلد ، صداگیر کف خودرو ، فوم درب خودرو ، عایق درب خودرو ، STP

آکوستیک ، صداگیری و عایق صوتی خودرو یکی از مباحث مهمی است که در سال ها اخیر مورد توجه بسیاری از کاربران خودرو و دوستداران اتومبیل قرار گرفته است. آکوستیک ماشین می تواند به دلایل مختلفی صورت گیرد از جمله این دلایل می توان به جلوگیری از ورود صدا از سمت موتور به داخل کابین سرنشین ، بهبود کیفیت صدای باندهای سیستم صوتی  ، جلوگیری از انتقال صدا از کف خودرو  و…. اشاره کرد.

“این یک مقاله آموزشی از سلسه مقالات وبلاگ پارت فوم می باشد. برای مشاوره ، سفارش و خرید  انواع  صداگیر خودرو و عایق ماشین ( دمپینگ ، ابر صداگیر خودرو ، نمد عایق صوت ماشین و… )  شما می توانید از طریق لینک خرید محصول  ما اقدام فرمایید و  یا با شماره ۰۲۱۷۷۶۳۵۱۰ تماس بگیرید.  همچنین برای مشاهده کلیه محصولات پارت فوم شما می توانید از وب سایت پارت فوم آکوستیک بازدید نمایید. “

متریال های مختلفی در بازار آکوستیک خودرو وجود دارد که هر یک کارایی خاص خود را دارند و به منظور هدف خاصی در صداگیری و آکوستیک خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات معمولا شامل انواع فوم عایق ، نمد ها و دمپینگ ها می باشند. مجموعه پارت فوم با توجه به تجربه چندین چند ساله خود در زمینه عایق صوتی و آکوستیک و با توجه به احاطه به بازار این محصولات ، برترین انواع  آکوستیک ماشین ، صداگیر خودرویی و عایق صوتی اتومبیل  را با بالاترین کیفیت ارایه می نماید.  در ادامه این مقاله به بررسی برخی از این محصولات می پردازیم. 

۱.فوم الاستومری عایق

عایق صوتی کف خودرو ، عایق صوتی کف ماشین ، عایقسازی ماشین

فوم الاستومری یکی از به روز ترین و پیشرفته ترین فوم های موجود در بازار است ، این فوم با توجه به فناوری که در آن به کار رفته است می تواند هم به عنوان یک عایق صوتی و هم به صورتی یک عایق حرارتی برای خودرو عمل نماید. همین موضوع موجب شده که در بسیاری از برند های خودرساز دنیا استفاده از این فوم معمول باشد و در بسیاری از خودروهای به روز و مدل بالا این نوع فوم به صورت فابریکی مشاهده شود.

از لحاظ دسته بندی فوم الاستومری یک عایق سلول بسته است در نتیجه بیشتر ، نقش جلوگیری از انتقال صدا را بر عهده دارد و در صورتی که در ترکیب با عایق های سلول باز مانند نمد ریسایکل یا ابر ساده آکوستیک  استفاده شود حداکثر کارایی آن افزایش خواهد یافت.

فوم الاستومری به عنوان یک عایق خودرویی در درب ها ، در سقف ، در پشت داشبورد و گاهی اوقات در کف نیز  قابل استفاده می باشد. علاوه بر کارایی فوق العاده مهمترین ویژگی این عایق کندسوز بودن آن است. در خرید و انتخاب فوم الاستومری باید دقت داشت که انواع متفرقه این عایق کارایی لازم را نخواهند داشت و باید توجه داشت که از برند و همچنین از ضخامت مناسب این محصول استفاده شود. 

۲.نمد ریسایکل ( نمد خودرویی)

عایق کف خودرو ، نمد عایق صوت ، نمد صداگیر خودرو ، نمد خودرویی، دمپینگ کف خودرو ، صداگیر ماشین ، عایق صوت کف ماشین ، دمپینگ بلاک سیلور STP , دمپینگ بلاک گلد اس تی پی

نمد ریسایکل یکی از مورد استفاده ترین انواع صداگیر خودرو می باشد. این نمد به خاطر نوع متریال خود که از الیاف نخی است و به علت وزن مخصوص خود می تواند نقش موثری در کاهش فرکانس ها صوتی داشته باشد. بسیاری از خودروسازها به طور فابریک از این عایق صوتی در کف و گاهی در درب ها و حتی در سقف  استفاده می کنند.

خرید فوم آکوستیک ، قوم ، یونولیت ، عایق در سرتاسر ایران

قدرت این عایق معمولا زمانی توسعه پیدا می کند که در ترکیب با یک عایق سلول بسته ( مثل فوم الاستومری ) استفاده شود. البته باید دقت داشت این عایق نسوز نیست و نباید  از این عایق در قسمت های نزدیک به موتور و قسمت های داغ شونده و یا نزدیک سیم های برق خودرو استفاده شود.

۳.ورق دمپینگ

نمایندگی دمپینگ اس تی پی ، فروشگاه دمپینگ ، صداگیر خودرو ، عایق صوتی خودرو Stp damping

ورق دمپینگ یکی از محصولاتی است که در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است . این محصول در انواع دمپینگ بلاک گلد و  دمپینگ بلاک سیلور  (با برند STP ) در بازار ایران  عرضه می گردد. دمپینگ علاوه بر نقشی که به عنوان عایق صوتی خودرو دارد اثر مثبتی در بهبود کارایی سیستم صوتی خودرو نیز دارد و از لرزش فلز درب در هنگام پخش موسیقی در ولوم های بالا جلوگیری می کند .به همین دلیل دمپینگ ها برای آکوستیک درب ها و فضاهایی که باندهای سیستم صوتی نصب می شوند قابل استفاده هستند . علاوه بر این می توان از آن ها در صداگیر کف خودرو و  قسمت ها پشت داشبرد و جلوگیری از انتقال صدای موتور به داخل خودرو نیز استفاده کرد. البته توصیه می شود برای حداکثر صداگیری دمپینگ را در ترکیب با سایر عایق ها صوتی ( نظیر نمد ریسایکل و الاستومری ) استفاده نمود.

همانطور که ذکر شد دمپینگ ها عرضه شده توسط پارت فوم در دو مدل بلاک سیلور (Black Silver) و (Black Gold) می باشد. باید دقت داشت که اگرچه هر دو مدل این دمپینگ ها از کارایی خوبی برخوردار هستند ولی تفاوت اصلی این دو مدل دمپینگ در این است که  دمپینگ بلاک سیلور دارای ضخامت ۱.۸ میلی متر می باشد و دمپینگ بلاک گلد دارای ضخامت ۲.۳ میلی متر است.

 

۴.فوم شانه تخم مرغی الاستومری

فوم درب ماشین ، عایق درب ماشین ، دنپینگ اس تی پی ، کاربرد دمپیمگ ، صداگیر دمپینگ

فوم الاستومری شانه تخم مرغی یکی دیگر از انواع فوم های الاستومری است که در فرآیند عایقسازی خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. این فوم به خاطر ساختار تخم مرغی شکل و سطح روی خود می تواند موجب کاهش فرکانس ها صوتی گردد و از سوی دیگر ساختار سلول بسته این فوم موجب  جلوگیری از انتقال صدا می شود. فوم الاستومری تخم با توجه به متریال خود کندسوزمی باش.  از این فوم معمولا در زیر کاپوت خودرو و در گاهی اوقات در درب ها استفاده می شود. 

 ۶. فوم شانه تخم مرغی ابری 

عایق صوتی ماشین ، آکوستیک خودرو ، دمپینگ

این روزها فوم های شانه تخم مرغی ابری به خوبی جایگاه خود را در صنعت آکوستیک باز کرده اند و در بسیاری از استودیوها و هر فضایی که نیاز به صداگیری و آکوستیک دارد معمولا از این فوم ها بهره می برند. در صنعت آکوستیک خودرو نیز این امر مستثنی نبوده و بسیاری از افراد که می خواهند خودرو خود را عایق کنند. به سراغ فوم شانه تخم و یا سایر مدل ها مشابه این فوم می روند ولی باید دقت داشت این فوم اگرچه می تواند نقش عایق صوتی نبز داشته باشد ولی برای خودرو بیشتر ماهیت آکوستیکی دارد و معمولا از انواع نازک آن در درب ها ماشین به منظور بهبود صدای سیستم صوتی و جلوگیری از پیچش صدای سیستم صوتی در داخل درب خودرو و در نهایت بهبود کیفیت صدای سیستم صوتی خودرو استفاده می شود. همچنین باید دقت نمود این فوم نسوز نیست و نباید نزدیک موتور و قسمت های برقی اتومبیل کار شوند.

“این یک مقاله آموزشی از سلسه مقالات وبلاگ پارت فوم می باشد. برای مشاوره ، سفارش و خرید  انواع  صداگیر خودرو و عایق ماشین ( دمپینگ ، ابر صداگیر خودرو ، نمد عایق صوت ماشین و… )  شما می توانید از طریق لینک خرید محصول  ما اقدام فرمایید و  یا با شماره ۰۲۱۷۷۶۳۵۱۰ تماس بگیرید.  همچنین برای مشاهده کلیه محصولات پارت فوم شما می توانید از وب سایت پارت فوم آکوستیک بازدید نمایید. “

  ۷. ابر صداگیری خودرو ( ابر ساده آکوستیک )

ابر ماشین ، ابر صداگیر ناشین

 یکی دیگر از انواع عایق ابر ساده آکوستیک است این ابر از جنس پلی یورتان است و دارای ساختاری سلول باز است در نتیجه می تواند در کاهش انرژی فرکانس های صوتی نقش داشته باشد. معمولا ضخامت های ۱ تا۲ سانت آن برای صداگیری درب ها استفاده می شود و گاهی اوقات نیز در جاهای خاص به عنوان مثال ایجاد نوار دایره ای در دور بلندگو سیستم صوتی خودرو  و یا در زیر طاقچه عقب ماشین مورد استفاده قرار می گیرد.ترکیب این فوم با فوم های سلول بسته نظیر فوم الاستومری می تواند در بهبود کارایی آن به عنوان عایق صوتی نقش موثری داشته باشد. باید دقت نمود این فوم نسوز نیست و نباید نزدیک موتور و قسمت های برقی اتومبیل کار شوند. 

   ۸.فوم پلی اتیلن

فوم پلی اتیلن یک عایق سلول بسته و ارزان قیمت است که شاید قیمت بسیار مناسب آن موجب شود بسیاری به منظور صداگیری خودرو به سراغ این متریال بروند. البته باید دقت داشت اگرچه فوم پلی اتیلن قیمت بسیار مناسبی دارد ، ولی کارایی آن  به ویژه در قطر ها کم ( زیر ۲۰ میل ) نسبت به عایق ها مشابه نظیر فوم الاستومری به منظور عایق صوتی خودرو بسیار بسیار پایین تر است . معمولا از این عایق در  سقف و گاهی درب خودرو استفاده می شود  و به نظر می رسد استفاده از آن بیش از عایق صوتی ،کارایی بیشتری به عنوان عایق حرارتی داشته باشد به همین دلیل در صورت استفاده از  فوم پلی اتیلن به منظور افزایش کارایی آن به عنوان عایق صوتی توصیه می شود حتما یک لایه نمد ریسایکل نیز در ترکیب با آن استفاده شود. همچنین باید دقت داشت که فوم پلی اتیلن نسوز نیست و در قسمت ها نزدیک به موتور و اگزوز و… به هیچ عنوان نباید استفاده شود.

   ۹. ابر ریباند

یکی از انواع فوم هایی که به عنوان صداگیر کاربرد دارد ابر ریباند است. این فوم از ریسایکل مجدد خرده های ابر تولید می شود و معمولا دارای دانسیته بالایی است. همین امر موجب می شود ابر ریباند به عنوان عایق صوتی در مواردمختلف مورد استفاده قرار گیرد. که یکی از این موارد صداگیر ماشین می باشد. ابر ریباند نسوز نیست در نتیجه در محفظه موتور خودرو قابل استفاده نیست. همچنین قطر بالای ریباند ( ۲ سانت ) موجب می شود برای صداگیر  پشت داشبرد اکثر خودروها مناسب نباشد.  ولی این عایق گاهی  برای صداگیر درب خودرو ها قابل استفاده است. البته باید دقت داشت که همانطور که ذکر شد با توجه به اینکه  قطر ابر ریباند ۲ سانت است به همین دلیل صداگیر ریباند بیشتر  برای صداگیر ماشین هایی با درب های بزرگ نظیر صداگیری پاترول ، لندکروز ، پاژرو ، رونیز ، رنجرور ، بلیزر ، آهو ، ماشین های آمریکایی مانند شولت ، بیوک و…. قابل استفاده است. 

نحوه سفارش:

به منظور سفارش محصولات عایق صوتی و آکوستیک پارت فوم می توانید از روش های زیر اقدام فرمایید:

 1. مراجعه به فروشگاه آکوستیک پارت فوم به آدرس تهران خیابان شریعتی پایین تر از سه راه طالقانی روبروی بیمارستان پاسارگاد جنب نمایندگی سایپا پلاک ۱۴۳ فروشگاه پارت فوم
 2.  سفارش تلفنی از طریق شماره تلفن ۰۲۱۷۷۶۳۵۴۱۰

نحوه ارسال:

هزینه حمل ( تهران و شهرستان ها) و بسته بندی ( شهرستان ها) به عهده مشتری می باشد. ارسال در تهران از طریق پیک و در شهرستان ها از طریق باربری ( باربری وطن ) صورت می گیرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

68 Replies to “آکوستیک ، صداگیر و عایق صوتی خودرو ( انواع دمپینگ ، نمد خودرویی ، ابر صداگیری خودرو ، عایق کف ماشین)”

 1. سلام وقتتون بخیر سال نو هم به همگی تبریک میگم
  میخواستم بدونم قیمت کف و جلو داشبورد پیکان سواری چقدر میشه یا همه ماشین و چقدر زمان برای نصب میبره ممنون میشم جواب منو بدین

  • سلام ما خدمات نصب اجرا عایق صوتی خودرو نداریم و فقط فروش این عایق داریم برای قیمت باید با بخش فروشمون تماس بگیرید

 2. سلام عایق صدا گیر برای زیر داشبورد وپشت موتور براساینا دارین

 3. برای صداگیری وانت آریسان چی خوبه و قیمتش چنده؟؟ کجا میتونن برام نصب کنن

  • سلام بستگی داره صدای کدام قسمت می خو.اهید بگیرید به عنوان مثال اگر بخواهید صدا از سمت داشبرد گرفته بشه تا صدا موتور کمتر به داخل بیاد باید به صورت ترکیبی از دمپینگ نمد و الاستومری استفاده کنید.

 4. سلام . عایق های فابریک که زیر موکت کف پرشیا نصب میشه رو دارین ؟ ماشینمو دادم صافکاری و کل تو دوزی باز شده متاسفانه اون لاستیک های عایق رو گم کردن

  • سلام متاسفانه خیر عایق ها فابریک باید از خود نمایندگی پخش خودرو بگیرید به عنوان مثال احتمالا برای خودرو شما شرکت ایساکو این لوازم دارد. مجموعه ما عایق هایی می فروشد که به صورت رولی هست و شما باید بگیرید و خودتون ( تودوز یا صافکارتون) برش بزنید و در محل مورد نظر نصب کنید.

 5. سلام
  الاستومری برای کف و پشت داشبورد چه ضخامتی باید داشته باشه و چه برندی خوبه

 6. سلام من کلوت دارم با‌اینکه داخل موتوری عایق هست بشدت حرارت میاد داخل اتاق آیا راهی داره چند درصدی ایرارت کمتر بشه؟؟

  • سلام اصولا باید ببینید از چه نوع عایق هایی در محفظه موتور و پشت داشبرد استفاده شده و اگر عایق ها ضعیف هست آن ها را با اضفه کردن عایق ها دیگر تقویت کنید. مثلا استفاده از عایق الاستومری در پشت داشبرد می تواند تا حد جلو انتقال حرارت را بگیرد. پیشنهاد می کنم از طریق واتس اپ پیغام بدهید تا با داشتن اطلاعات بیشتر بتوانیم بهتر به شما مشاوره بدهیم.

 7. سلام

  خسته نباشید برای عایق ضد صوت درب ها و کف اتاق و صندوق و همینطور پشت داشبورد ترکیب فوم و نمد را پیشنهاد کردید ، سوال من این است که آیا این لایه ها جاذب آب هستند یا نه ؟ اگر به علت نفوذ آب به داخل کابین مثلا موقع کارواش خیس شوند مدت زیادی آب را در خود نگه نمیدارند باعث زنگ زدگی و خوردگی فلز بدنه نمیشوند ؟

  • سلام ، الاستومری عملا جذب آب نداره یا شاید بشه گفت جذبش حداقلی هست ولی نمد آب را جذب میکنه و در فضاهایی که ممکن خیس بشه معمولا قابل استفاده نیست ولی مسئله اینجاست این عایق های صوتی در فضاهایی نصب می شوند که معمولا با آب تماس ندارند مثل زیر موکت ها و پشت داشبرد

 8. سلام برای صداگیری درب خودرو کوییک کدام را پیشنهاد میکنین؟؟؟

  • سلام معمولا اگر هدف صداگیری باشه در اکثر خودروها از دولایه الاستومری و نمد استفاده میشه و اگر از دمپ شدن روی فلز خودرو بخواین جلوگیری کنید دمپینگ هم می توانید به این ترکیب اضافه کنید

  • سلام دقیقا کدام مدل را می فرمایید؟ اگر دمپینگ ها مدنظرتون هست دمپینگ ها از نوع ایزوگام نیستند و ماده ای به نام بوتیل تولید می شوند. معمولا اکثر این عایق ها از کیفیت بالایی برخوردارند و کمتر پیش میاد مشکلی پیش بیاد براشون ولی باز هم شرایط و درجه حرارت ( درجه حرارت محیط یا خودرو ) و محل نصب عایق می تواند روی کارایی و وضعیت عایق موثر باشد و ممکن است در اثر استفاده نادرست و یا محل نصب ناصحیح و یا روش های غلط نصب عایق از شرایط استاندارد خود خارج شود و عوارضی پیش بیاد ولی در حالت معمولی و استاندارد کمتر دیده شده این عایق ها خودرویی مشکل داشته باشند.

  • سلام برای خرید فوم شاد برای صداگیر چطوری سفارش بدم برای شهرستان

 9. سلام, استاد خسته نباشید من ی چیپ صحرا پاترول دارم گرما زیر اتاق موتورش زیاده از چه نوع دمپینگی استفاده کنم ؟

  • سلام باید از سمت کف و از سمت پشت داشبرد عایقکاری کنید. معمولا دمپینگ برای گرما کافی نیست ( دمپینگ معمولا بیشتر برای صدا کاربرد دارد ) و برای گرما فومی مثل فوم الاستومری قابل توصیه تر هست

 10. سلام خسته نباشید
  من ون نارون دارم میخوام لزره های داخل اتاق و در و همچنین کنار زه شیشه ها و کیلومتر روصدا گیری کنم .
  برای انجام این کارها از چه نوع عایقی استفاده کنم؟؟

  • سلام ، ما بیشتر انواع عایق صوتی خودرویی که ارایه می دهیم جلوگیری از انتقال صدا می کنند و برخی عایق های ما هم مثل دمپینگمی تواند لرزه بدنه خودرو و همچنین دمپ شدن صدا را کاهش بدهد. ولی برای صداگیری قسمت هایی مثل زه شیشه و کیلومتر شمار شما باید به یک متخصص برای رگلاژ و لرزه گیری صدا مراجعه کنید و بیش از عایقکاری شما نیاز به رگلاژ کاری دارید که ما تخصصی در این زمینه نداریم.

   • سلام من رانا پلاس دارم نمد نداره داخل داشبورد و گرمایی داخل کاپوت به داخل اتاقک میاد کجا باید ببریم

    • سلام ما فروش عایق های خودرو را داریم و خدمات نصب و اجرا نداریم ولی می توانید برای حل این مشکل در صورتی که فضا پشت داشبرد اجازه بده از فوم الاستومری و یا نمد ریسایکل یا ترکیبی از هر دو استفاده کنید. معمولا تودوزها و یا باطری سازها و گاهی هم صافکارها می توانند داشبرد باز بسته کنند و می توانید بعد از هماهنگی با یکی از این متخصص ها عایق را از ما بخرید و بدید نصب کنند.

 11. سلام برای نیسان وانت هم حرارتی هم عایق اینکه صدا موتور داخل نیاید چ عایقی پیشنهاد میکنید و کدوم قسمت نصب بشه
  و اینکه خودتون نصاب دارید؟؟؟

  • سلام برای اکثر خودروها معمولا استفاده ترکیبی از دو لایه سلول باز و سلول بسته به ویژه در قسمت پشت داشبرد ( فایر وال ) می تواند موثر باشه ، معمولا این دو لایه نمد و الاستومری هست و گاهی اوقات لایه سومی هم که معمولا دمپینگ هست به این ترکیب اضافه میشه . و به این طریق تا حدی خودرو در برابر گرما و صدا عایق می شود

 12. سلام و خسته مباشید
  برای عایق کردن لوله ای بخاری درون خودرو چکار باید کرد؟
  بیشترین درصد حرارت مال این دو تا لوله رفت و برگشت هستش.

  • سلام این رو توسط یک مکانیک یا سرویس کار خودرو باید بررسی نمایید ولی معمولا فوم الاستومری در برابر گرم های متعادل مقاوم هست ولی بهر حال این موضوع توسط یک متخصص باید بررسی شود.

 13. سلام وقت بخیر من وانت نیسان دارم حرارت زیادی از کف منتقل میشه چه کار باید کنم

 14. سلام من۴۰۵دارم از زیر داشبوردم خیلی گرما میاد داخل موتور و صدای موتور هم زیاد میاد داخل اتاق به نظرشما چیکار کنم چه عایقی بهتره؟

  • سلام برای کاهش گرما و صدا از پشت داشبرد می توانید از یک لایه نمد ریسایکل به همراه فوم الاستومری بهص ورت ترکیبی از داخل اتاق ماشین و در پشت داشبرد استفاده کنید تا هم صدا و هم گرما کاهش پیدا کند.

 15. سلام وقت بخیر لطفا برای کف ماشین ودرب ۲۰۶ چه نوع عایقی باید سفارش بدهم

  • سلام وقتتون بخیر ، سوال خیلی کلی بستگی داره هدف از عایقکاری خودرو ۲۰۶ چی هست؟ برای گرما ؟ برای صدا ؟ صدای داخل میخواین بیرون نرود یا صدای موتور و بیرون به داخل می خواهید نرود؟ آیا کیفیت صدای باندها هم باید بهبود پیدا کند ؟ با توجه به پاسخ این سوال ها می توان عایق ها مربوطه که می توانید کار کرد به شما پیشنها کرد. ولی به طور کلی برای فرآیند عایق صوتی از سه لایه دمپینگ نمد و الاستومری استفاده می شود و برای کیفیت باندها فوم تخم مرغی هم در درب هایی که باند هست به مقدار اپتیمم استفاده می شود.

 16. سلام
  برای یک ۴۰۵ چکار میشه کرد که صدای خیابون و‌موتور داخل اطاق نیاد و اطاق ساکتی داشته باشه ؟
  همچنین تبادل حرارتی با بیرون کمتر بشه ؟
  دوما ، آیا نصب آنرا نیز انجام میدهید ؟

  فکر میکنم بهترین کار بارکردن داشبورد و صندلی ها و برداشتن موکت و سپس قراردادن عایق و نصب مجدد لوازم است و چون مار تخصصی است ، قطعا نصاب نیاز خواهد بود

  اگر ممکنه پاسخ منو با ایمیل بدین
  ممنون

  • سلام معمولا به صورت ترکیبی از عایق سلول باز و سلول بسته استفاده میشه و به این طور صدا تا حدی کاهش می یابد. به عنوان مثال برای پشت داشبرد از نمد آبی ویک لایه الاستومری استفاده می شود تا ماشین تا حدی صداگیر ی شود. ما متاسفانه خدمات نصب و اجرا نداریم ولی می توانید از یک صافکار یا یک باطری ساز برای بازکردن داشبرد، درب ها و… و نصب صداگیرماشین کمک بگیرید

 17. سلام خسته نباشید
  برای عایق صوت و حرارت موتور فرمودین که از ترکیب دو نوع عایق که اسمش یادم رفت در پشت داشبورد استفاده کنیم نتیجه مطلوب بدست میاد.. اوکی..
  اما با نصب این دو عایق آیا داشبورد ماشینی مثل پژو ۴۰۵ راحت و درست سرجای خودش نصب میشه؟
  واینکه نمد فابریک پشت داشبورد باید کنار گذاشته بشه یا قابل استفاده هست؟

  • سلام ترکیبی که فرمودید ترکیب نمد و الاستومری است و معمولا این ترکیب تا حدی صدا را کم می کند . به طور کلی این موضوع خودرو به خودرو فرق می کند و برای استفاده از این ترکیب ها هم بهتر است از متخصص خودرو مربوطه ( مکانیک یا برق کار و یا صافکار خودرو مربوطه ) مشاوره بگیرید.

 18. سلام
  برای جلوگیری از انتقال صدای موتور دنا به داخل خودرو از چه عایقی میشه استفاده کرد که نسوز هم باشه و چه میزان لازمه؟

  • سلام ، میان تمام عایق ها ما فقط فوم الاستومری نسوزر هست. ولی معمولا عایقکاری و آکوستیک خودرو از پشت داشبرد باید انجام بشود که عایق با موتور تماس نداشته باشد و حتما باید به صورت ترکیبی و با استفاده از چند لایه مختلف عایق انجام بدهید.

 19. سلام، خسته نباشید
  من یک تیبا هاچ‌بک نو خریدم و متاسفانه صدای موتور با شدت نسبتا زیادی داخل کابین شنیده میشه، آیا برای کاهش این صدا عایق کردن داشبورد به قدر کافی موثر هست؟ و اینکه چه ترکیبی و از کدام عایق ها نیاز هست و هزینه تقریبی رو اگر امکان داره بفرمایید

  • سلام ، ببینید کاهش صدا و عایق صوتی خودرو نصبی است و تا حدی میشه صدا خودرو را کم کرد و کاملا صفر نمیشه. معمولا برای یک عایق خوب از چند لایه استفاده می کنند مثلا دمپینگ ، نمد و الاستومری می تواند یک ترکیب تا حدی موثر باشه

 20. سلام خسته نباشید. برای عایق بندی کامل پراید معمولی چند ورق نیاز هست و هزینه ش چقدر میشه؟

  • سلام بستگی دارد از کدام متریال بخواهید استفاده کنید. و کجاها را بخواهید عایق کنید؟ و هدف از عایق کردن خودرو چی هست؟ عایق صدای موتور؟ عایق صدای خیابان ؟ جلوگیری از انتقال صدا ضبط به بیرون خودرو؟

 21. من یک لندور دارم الان کفش بخوام عایق کنم دمپینگ بزنم یا فوم الاستومری ؟

  • سلام برای صداگیری کف خودرو معمولا از نمد ریسایکل استفاده می کنند البته گاهی هم از ترکیب نمد و فوم الاستومری با هم استفاده می کنند. البته چون فوم الاستومری نرم و صدمه پذیر هست حتما روی آن باید از موکت در کف استفاده کنید تا زمانی که پا می خورد آسیب نبیند

 22. سلام من مزدا وانت دو کابین دارم جواب میده از دمپینگ واسه صدا گیری دربها استفاده کنم

  • سلام دوست عزیز ، ببینید دمپینگ وظیفه اصلیش صداگیری نیست بلکه کار دمپ کردن و لرزه گیری بدنه را انجام میده و وقت سیستم صوتی داخل درب ها صداش پخش میشه جلو دمپ شدن صدا بر روی فلز درب را میگیره ، برای عایق صوتی کردن باید از ترکیب عایق های صوتی سلول باز و سلول بسته استفاده کنید . مثلا ترکیب نمد ریسایکل و فوم الاستومری و به این طریف از انتقال صدا تا حدی می شود جلوگیری کرد.

 23. بارعرض سلام کف ماشین من فلزه و روش کفی لاستیکی هستش میخواستم لایه اول چی رو پیشنهاد میدید که نصب کنمو حرارت رو تاحدودی درتابستان از موتور وگرمایی جاده رو کم کنه وچند لایه باید وچه لایه هایی اول ودوم نصب کنم که حرارت وصدا رو کم کنه باتشکر ممنون میشم جواب بدین

  • سلام عایق ها مختلفی در کف ماشین می تواند به کار رود. مثلا می توان به نمد ریسایکل اشاره کرد و یا فوم الاستومری . البته جنس فوم الاستومری در برابر فشار مقاوم نیست و حتما روی آن باید موکت بیندازید. این دو عایق هر دو هم عایق حرارت هستند و هم عایق صدا و اگر با هم ترکیب شوند میزان عایق صوتی کف را افزایش می دهند. البته اگر بازهم بخواهید عایق قوی تر شود می توانید به این ترکیب دمپینگ ها را هم اضافه نمایید. کلیه عایق ها ذکر شده در قسمت محصولات وب سایت پارت فوم موجود است. که می توانید در لینک زیر مشاهده فرمایید:
   https://partfoam.com/products

 24. ببخشید ،قیمت دمپینگ اس تی پی برحسب چیه هرعدد،۸۵۰۰۰ تومان ،منظورازقیمت ۸۵۰۰۰ چیه برای چه مقدار

 25. با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان گرامی
  ببخشید واسه موتور سیکلت هم میشه استفاده کرد اخه صدای موتور بدجور اذیت میکنه.ممنونم

 26. سلام، بنده دنا پلاس دارم میخوام عایق صوتی استفاده کنم چه مقدار نیاز هست…

 27. سلام .من پاژن دارم این عایق دمپینگ STP به کار من میاد که به خوام برای ماشین خودم استفاده کنم. ممنون

  • سلام برای هر خودرویی می تواند مورد استفاده قرار گیرد البته بجز این لایه برای ایجاد عایق صوتی خودرو باید از عایق ها دیگر نظیر فوم الاستومری هم استفاده کنید.

 28. خسته نباشید بنده میخواهم پراید ۱۱۱ خود را عایق صوتی کنم دمپینگ.
  این دمپینگ از نظر عایق صوتی چند درصد را جذب میکند.
  و هر ورق این برای چند در پراید ۱۱۱ کافی ست.
  و من عایق صوتیش خیلی برام مهم و میخوام صندوق عقب.
  زیر گلگیر ها.پشت داشبورد.درها.سقف را عایق صوتی کنم.
  و اگر میدونید این عایق بخوام نصب کنم بع مثلا فقط ۵۰ درصد از صدا بگیره همینجا بگید.
  حداقل برای اینکار من و خرجی که میکنم باید ۷۵ تا ۸۰ درصد صوا بگیره.
  لطفا سوالات بنده را جواب دهیم تا سفارش دهم

  • سلام با توجه به تخصصی بودن سوال شما و اینکه نیاز به توضیحات طولانی است ممنون می شویم اگر به صورت تلفنی تماس بگیرید. فقط به طور کلی اگر بخواهم بگویم باید عرض کنم عایق کاری این نیست که فقط یک لایه عایق به عنوان دمپینگ نصب کنید و ۷۰ تا ۸۰ درصد صدا را بگیرید. برای عایق نمودن در حد مطلوب معمولا نیاز به چند لایه مختلف است تا بتوان صدا را تا حدی کاهش دهید.

 29. سلام مدل های دیگر دمپینگ اس تی پی را دارید و یا فقط بلاک سیلور دارید؟

  • سلام در حال حاضر فقط دمپینگ سیلور بلاک را داریم ولی در آینده نزدیک احتمالا مدل های دیگرش هم ارایه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*